Napędy

Posiadamy w ofercie napędy do mieszalników dwuwałowych i planetarnych, przenośników ślimakowych i taśmowych oraz innych elementów węzłów betoniarskich.

W napędach mieszalników dwuwałowych SICOMA zastosowanie znajdują przekładnie planetarne. Pierwsze przełożenie jest realizowane za pomocą przekładni pasowej, której wałek jest wyposażony w urządzenie do synchronizacji obrotów obu wałów mieszalnika. Niewielka prędkość obrotowa na wejściu do reduktora sprawia, że smarujący olej nie podlega nadmiernemu ogrzewaniu. Połączenie między reduktorem a zbiornikiem mieszalnika poprzez osobną obudową zakończoną kołnierzem. W efekcie mamy doskonałą sztywność połączenia oraz niezwykłą łatwość wszelkich czynności obsługowych poprzez łatwy dostęp do łożysk i uszczelek.

60-letnie doświadczenie firmy SICOMA w produkcji mieszalników do betonu zaowocowało stworzeniem unikalnej przekładni do mieszalników planetarnych, która jest praktycznie niezniszczalna. Olbrzymia podwójna pozioma konstrukcja jest masywna i wstrząsoodporna. Kąpiel olejowa na dużej poziomej powierzchni zapewnia znakomite chłodzenie i daje każdemu kołu zębatemu optymalne smarowanie. Takie rozwiązanie oznacza 5 lat lub 10 tys. godzin bezawaryjnej pracy.